Aktuality

ŠumpeRUN 2024 – registrujte se do závodu na nové trati běžeckého závodu v Šumperku

Město Šumperk společně se Šumperským běžeckým spolkem otevírají registrace na šestý ročník oblíbeného běžeckého závodu ŠumpeRUN, který začínají 1. května 2024. Letošní – již šestý – ročník přináší významnou novinku v podobě pozměněné trasy závodu, která přichází jako reakce na probíhající rekonstrukci plynovodního řadu v historickém centru města.

Hlavní novinkou šestého ročníku závodu, který se uskuteční 14. září 2024, je modifikovaná trať. „Z důvodů výkopových prací na náměstí Míru a jeho okolí a s ohledem na zajištění bezpečnosti závodníků, jsme se rozhodli přesunout start a cíl závodu na náměstí Svobody před hotel PERK a obchodní akademii,“ říkají pořadatelé a dodávají, že tato změna umožní závodníkům i divákům lepší zázemí a přístup k dalším službám.

Vzhledem k nutnosti oběhnout historické centrum kvůli rekonstrukci plynovodního řadu byla trať závodu upravena tak, aby měla menší převýšení, což závod činí přístupnějším pro širší spektrum účastníků. „Nová trasa bude vést převážně v pěších zónách a parcích s minimálním převýšením, což zároveň slibuje zajímavý a příjemný běžecký zážitek jak pro samotné závodníky, tak i jejich fanoušky, přesto si zachová původní charakter s kulisami známých šumperských památek,“ ujišťuji pořadatelé.

ŠumpeRUN 2024 nabídne hlavní závod na 10 km, který bude zahrnovat tři kola po 3,33 km, štafetové závody pro tříčlenné týmy a závod na jedno kolo pro dospělé. S kapacitou 400 závodníků v hlavním závodě, 200 v závodě na jedno kolo a 50 týmů ve štafetách se očekává velký zájem a účast veřejnosti. Samozřejmostí budou závody pro všechny děti včetně školního poháru.

Registrace bude otevřena online od 1. května 2024. Závodníci se mohou těšit na bohatý startovní balíček, zdravotní zajištění závodu, občerstvení a finišerskou medaili. Výše registračních poplatků zůstávají stejné pro všechny účastníky jako v minulých letech. „Důležitou novinkou je to, že rodiče budou moci své děti zaregistrovat rovněž pohodlně online na www.sumperun.cz,“ doplňují pořadatelé. Účast dětí v závodě je zdarma, každý malý závodník si domů navíc odnese medaili.

Město Šumperk a pořadatelé závodu děkují veřejnosti za pochopení v souvislosti s nutnými změnami trasy a věří, že i přes tyto úpravy si účastníci závodu užijí nezapomenutelný den plný sportu a zábavy. Pro více informací o závodu, jeho trase a kategoriích prosím sledujte oficiální stránky závodu a sociální média.