Aktuality

Praktické informace k prvnímu ŠumpeRUNu

Město Šumperk společně s TJ Šumperk pořádá v neděli 2. června 2019 první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost s názvem ŠumpeRUN. Součástí závodu se startem a cílem na náměstí Míru u radnice, budou vložené závody pro děti a zajímavý doprovodný program.

Start i cíl závodu se budou nacházet na nám. Míru v bezprostředním okolí radnice. Start hlavního závodu na 10 km (3 kola, každé s délkou 3,33 km) je naplánován na 12:00 hod., seřaďovat se ve startovním koridoru bude možné od 11:45. Závody dětí odstartují již v 10:30 hod. (původně v 11:00 hod.). “První poběží nejmenší děti závod na 350 m, na to naváže závod na 550 m a jako poslední přijdou na řadu nejstarší děti a jejich závod na 1 350 m. Jednotlivé závody budou odstartovány po doběhnutí předchozího,” upřesňuje Bohuslav Vondruška, vedoucí organizačního týmu. Každý závodník včetně dětí budou po dokončení závodu odměnění finišerskou medailí a občerstvením.


Kapacita závodu je v tuto chvíli beznadějně naplněna. Volné registrace pro dětské závody jsou však stále k dispozici a pravděpodobně bude možné se registrovat i v den závodu.


Prezentace (vyzvedávání startovních čísel) přihlášených závodníků budou probíhat v den závodu od 8:00 hod. ve vestibulu radnice. Prezentace budou končit vždy hodinu před začátkem závodu v dané kategorii – tzn. děti budou ukončeny v 9:30 (start v 10:30) a pro hlavní závod v 11:00. “Prosíme závodníky, aby nenechávali prezentaci na poslední chvíli a dostavili se včas,” říká Bohuslav Vondruška.


V okolí startu a cíle bude k dispozici veškeré zázemí pro závodníky. “Na radnici budou pro závodníky k dispozici toalety. Převlékárny, úschovu zavazadel a toalety najdou v bývalém domě dětí a mládeže na radnici. Vše bude přehledně označeno,” říká Michal Kleštinec, z organizačního týmu.


Zatímco dětské závody se budou měřit ručně, hlavní závod bude měřený elektronickou časomírou – každý závodník obdrží startovní číslo s čipem. Limit pro dokončení hlavního závodu na 10 km je stanoven na 90 minut. “Očekáváme, že výsledky vyhlásíme nejpozději hodinu po ukončení závodu, tzn. ve 14:30 hod.,” říká Jan Kostecký z organizačního týmu. Vyhlášeni budou absolutně nejrychlejší muž a žena a dále nejlepší závodníci dle věkových kategorií. “Vedle toho budou vyhlášeny i nejlepší závodníci ze Šumperka, z partnerských měst a také nejstarší závodník a závodnice,” vyjmenovává Vondruška.


Vyhlášením výsledků však ŠumpeRUN nekončí, odpoledne závodníkům i fanouškům zpříjemní koncert šumperské skupiny Trocha klidu. Pro fanoušky budou nachystány stánky s občerstvením a prezentační stánky partnerů závodu.


Běžecký závod ŠumpeRUN pořádaný městem Šumperkem a TJ Šumperk pro Vás připravují Bohuslav Vondruška, Jan Kostecký, Michal Kleštinec, Antonín Linet a několik desítek dobrovolníků, bez kterých by vůbec nešlo tento závod uspořádat. Poděkování patří rovněž partnerům, mezi které patří Pivovar Holba, Nemocnice Šumperk, Partners Market Šumperk, Best System, Andrle Sport, RUN Drink, Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, Spodní prádlo Mertl, Auto Kubíček, Kraken’s, Dopravní značení Svoboda, Johnny Servis, Kavárna Pikola, Pekařství U Radnice ad. Mediálními partnery jsou LIFE.tv, Šumersko.net, Šumperský a jesenický Deník a Šumperský zpravodaj.


Důležité upozornění

S pořádáním závodu budou v den konání spojená i určitá dopravní omezení, zejména v oblasti historického centra a pěších zón. Trasa hlavního závodu povede: nám. Míru – Starobranská – Gen. Svobody – Hlavní třída – Fialova – Sady 1. máje – Hlavní třída – Terezínská – Jiráskovy sady – Kozinova – Gen. Svobody – Langrova – Ztracená – Okružní – park pod SZŠ – Radniční – Kladská – nám. Míru.


Z technických důvodů nelze vyhradit pro závodníky parkoviště v blízkosti historického centra města – využijte prosím hromadnou dopravu, přijděte pěšky, nebo na kole.


Předem děkujeme všem za vstřícnost a trpělivost.


Chceš se stát součástí týmu ŠumpeRUNu? Staň se dobrovolníkem!

Bez dobrovolníků se neobejdeme. Potřebujeme pomoc na trati, v zázemí závodu, na občerstvovacích stanicích, a na dalších důležitých místech.

Pokud chceš zažít atmosféru závodu z pohledu pořadatele, vyplň přihlášku na www.sumperun.cz/dobrovolnici.html