Aktuality

ŠumpeRUN se blíží

Pátý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN se nezadržitelně blíží. V sobotu 16. září 2023 se historické centrum Šumperka opět promění v běžeckou dráhu. Vedle již tradičních závodů na 10 km jednotlivců a štafet a závodů dětí je letošní novinkou samostatný závod jednotlivců na 1 kolo o délce 3,33 km. Novou moderátorskou tváří běhu je Hanny Firla.

Start a cíl „city-crossového“ závodu budou opět umístěny na nám. Míru před budovou radnice, kde také závodníci najdou veškeré zázemí. „Trať opět povede pěšími zónami a parky kolem nejznámějších šumperských památek jako je divadlo, Pavlínin dvůr a stavby spjaté s obdobím, kdy se městu začalo říkat Malá Vídeň,“ říká Bohuslav Vondruška z pořadatelského týmu.

Závodníci si při registraci, kterou lze udělat online na www.sumperun.cz, mohou vybrat z několika různých variant. Hlavním závodem je závod jednotlivců na 10 km, který se běží na tři 3,33 km dlouhá kola. „Součástí tohoto závodu je také závod týmových tříčlenných štafet, které můžou být ryze mužské, ženské, ale také smíšené v různém poměru,“ dodává Vondruška. 

Očekávánou novinkou je vložený samostatný individuální závod na jedno kolo o délce 3,33 km. „Pokud jste založení spíše rychlostně, na celou desetikilometrovou trasu si netroufáte nebo si chcete jen zažít závodní atmosféru, je tato volba tou správnou,“ popisuje pořadatel Jan Kostecký a dodává, že na každého v cíli bude čekat originální finišerská medaile

Děti si budou moci zazávodit ve všech věkových kategoriích. Pro nejmenší děti do šesti let bude nachystána krátká trať přímo v prostoru startu a cíle. Pro větší děti potom tři tratě ve třech délkách odstupňovaných podle věku. „Nově bude také do hodnocení dětských závodů zařazen Pohár šumperských základních škol, kdy se za jednotlivé šumperské školy postaví na start smíšené žákovské týmy, které budou mezi sebou soutěžit,“ přibližuje Vondruška.

Celým závodním dnem bude provázet moderátor Hanny Firla, herec, tanečník a rodák ze Šumperka, kterého můžete znát třeba jako pořadatele oblíbeného Šumperského Majálesu. V závodní den nebudou chybět stánky s občerstvením, prezentace partnerů akce a doprovodný program především pro děti, jejichž rodiče budou právě závodit. Svoje místo na startu si zajistěte už dnes! 

Kompletní informace o závodu a odkaz na registrace.