Aktuality

Čtvrtý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN

Druhý víkend v září téměř již tradičně patří běhání. V sobotu 10. září 2022 se opět historické centrum města na čas promění v běžecké závodiště se startem a cílem před budovou radnice na náměstí Míru. Závod se poběží na trati dlouhé 3,33 km a ke zdolání celého závodu budou potřeba tři kola. Součástí bude i závod týmových štafet a závody dětí.

Závodníci poběží třikrát 3,33 km dlouhý okruh, který stejně jako v minulých letech povede podél nejvýznamnějších šumperských památek a dobře známých staveb jako je radnice, klášterní kostel, Geschaderův dům, divadlo, Pavlínin dvůr a další. Divácky nejzajímavější bude bezesporu část tratě na nám. Míru, na Hlavní třídě a v Sadech 1. máje, kde bude nejvíce příležitostí fandit favoritům. „Věříme, že podobně jako v minulých letech diváci vytvoří skvělou atmosféru všem závodníkům,“ říkají jedním hlasem pořadatelé.

Do závodu se zatím přihlásilo více než 150 závodníků. Míst na startovní listině jednotlivců i štafet je zatím dostatek, přesto pořadatelé doporučují s registrací do závodu neotálet a přihlásit se co nejdříve. Počet míst je omezený a vyprodáno může být během okamžiku. Registrace probíhají pouze online na www.sumperun.cz Startovné zahrnuje široké spektrum služeb a předmětů: startovní číslo s elektronickým měřením času, startovní balíček s originálními ponožkami, vodu na trati a jídlo v cíli, pivo Holba, zdravotnickou asistenci, finišerskou medaili za dokončení závodu, SMS s výsledným časem a další.

Kdo si netroufá na celo „desítku“, může zkusit zaběhnout jen jedno kolo spolu s dalšími dvěma týmovými partnery. Součástí hlavního závodu jsou totiž týmové štafety. Tříčlenná mužská, ženská i smíšená družstva poběží v rámci hlavního závodu. Samozřejmou součástí jsou závody dětí. Ty budou stejně jako dospělí rozděleni do různých věkových kategorií. Ty nejmenší poběží krátký závod na 100 m, větší děti zaběhnou více než 1,5 kilometru a nejstarší trať dlouhou téměř 2,5 km. Přihlášky do závodů dětí budou probíhat pouze v den závodu, nikoliv předem.

Novinkou letošního ročníku je vypsání Prize Money pro vůbec nejlepší běžce. První tři muži a tři ženy v absolutním pořadí obdrží finanční odměnu. To může do Šumperka přilákat i zajímavé běžecké osobnosti. Tito absolutní vítězové již nebudou ale vyhlašování ve věkových kategoriích. Zůstávají také kategorie jako nejlepší běžec a běžkyně ze Šumperka a také z partnerských měst – letos přislíbili účast závodníci z německého Bad Hersfeldu a polské Nysy.

Prezentace budou stejně jako vloni probíhat ve vestibulu radnice. Vyzvedávat si svá startovní čísla bude možné pouze v den závodu, prezentace začínají v 9 hodin a končí vždy hodinu před startem závodu v dané kategorii. Startovní čísla budou obsahovat elektronický čip pro měření času. Nově najdou závodníci šatny, úschovnu zavazadel a také sprchy v tělocvičně školy v „zámečku“ – v Bulharské ulici v těsné blízkosti náměstí Míru.

V první polovině září doznívá léto, proto bude závod připraven i na případná vedra. Osvěžovací stanice bude opět jedna, ale protože je závod na tři kola, k dispozici bude během závodu třikrát. Asistenci poskytnou vedle městské a stání policie také dobrovolní hasiči z Temenice.

Průvodcem celého závodního dne bude moderátor Lukáš Kobza. V centru závodu na nám. Míru závodníci i diváci najdou několik lákadel. Jeden z hlavních partnerů závodu Nemocnice Šumperk bude mít prezentační stanoviště s měřením krevních skupin, nutriční poradnu a dalšími ukázky činnosti, nebude také chybět občerstvení v podobě hanušovického piva Holba a dalšími pochutinami, pro děti bude připraven skákací hrad. Novinkou je také fotopoint Fotonaut, kde se mezi 13.00 a 16.00 hod. bude moci kdokoliv nechat vyfotit a rovnou si odnést vytištěnou fotografii zdarma na památku. 

Středisko volného času Doris Šumperk chystá na neděli 11. září 2022 v parku Sady 1. máje, kudy vede část běžecké tratě, akci Sportovní hry s Doriskou. Ale již na sobotní závodní den připravuje pozvánku s ochutnávkou přímo v prostoru startu a cíle na náměstí u radnice. Následující den si v parku můžete netradičně zasportovat. A nejen to! Chybět nebudou ani informace o kroužcích, které si Doriska pro Vás na tento školní rok připravila a do kterých se můžete ještě přihlásit.


Sledujte novinky a aktuality k závodu také na:

Facebook • FB událost: Čtvrtý ŠumpeRUN • Instagram


Časový harmonogram

sobota 10.09.2022

09.00   začátek prezentace na radnici

od 09.00   sportovní hry se SVČ Doris Šumperk (do 14.00 hod.)

od 13.00   fotobudka Fotonaut (do 16.00)

14.00   start závodů v dětských kategoriích

15.00   vyhlášení výsledků závodů v dětských kategoriích

15.45   seřazování ve startovním koridoru hlavního závodu a rozprava

16.00   start hlavního závodu a štafet

17.30   limit pro dokončení závodu

18.00   vyhlášení výsledků