Aktuality

ŠumpeRUN rozšiřuje startovní pole

Pro velký a neutuchající zájem organizátoři běžeckého závodu ŠumpeRUN zvyšují kapacitu hlavního závodu. Noví zájemci o účast v této sportovní události se mohou registrovat od 1. dubna 2019, odkaz na registrační formulář najdou na www.sumperun.cz.


“Nesmírně nás těší obrovský zájem a rozhodli jsme se startovní pole rozšířit. Kapacita hlavního závodu se tak zvýší na 350 závodníků,” říká Bohuslav Vondruška z organizačního týmu ŠumpeRUNu. Noví zájemci se mohou registrovat výhradně přes internetový formulář, odkaz na něj se nachází na stránkách www.sumperun.cz. “Startovné zůstává na stejné výší 200 Kč, po zadání registrace je ale nutné co nejdříve provést platbu, po pěti dnech nezaplacené registrace propadají. Veškeré informace k platbě jsou ihned zasílány e-mailem,” dodává Vondruška.


Závod se uskuteční první červnovou neděli, celé zázemí závodu včetně startu a cíle bude umístěno  u radnice na náměstí Míru. Hlavní závod bude dlouhý 10 km a poběží se na tři kola, každé bude měřit cca 3,33 km. Předcházet mu budou závody pro děti od nejmenších po největší. “Pro děti jsou nachystány tři různé tratě. Děti startovné neplatí a volných míst je ve všech věkových kategoriích dostatek ,” uzavírá Vondruška.


Důležité upozornění

S pořádáním závodu budou v den konání spojená i určitá dopravní omezení, zejména v oblasti historického centra a pěších zón. Trasa hlavního závodu povede: nám. Míru – Starobranská – Gen. Svobody – Hlavní třída – Fialova – Sady 1. máje – Hlavní třída – Terezínská – Jiráskovy sady – Kozinova – Gen. Svobody – Langrova – Ztracená – Okružní – park pod SZŠ – Radniční – Kladská – nám. Míru. Předem děkujeme všem Šumperanům za vstřícnost a trpělivost. Všichni jsou srdečně zváni na doprovodný program a vytvořit závodníkům nezapomenutelnou atmosféru.