Aktuality

Dopravní omezení při ŠumpeRUNu

Město Šumperk a Šumperský běžecký spolek pořádá v neděli 12. září 2021 v centru města Šumperka běžecký závod na 10 km (3 kola à 3,33 km) pro širokou amatérkou veřejnost. Součástí budou i závody pro děti.

Ačkoliv jsme trasu vybrali i tak, aby co nejméně zasahovala do běžného provozu, budou s pořádáním závodu budou v den konání spojená i určitá dopravní omezení, zejména v oblasti centra města. Trasa hlavního závodu povede: nám. Míru – Starobranská – Gen. Svobody – Hlavní třída – Sady 1. máje – 17. listopadu – Hlavní třída – Terezínská – Kozinova – Gen. Svobody – Langrova – Ztracená – Okružní – park pod SZŠ – Radniční – Kladská – nám. Míru. Tratě závodů pro děti využijí dílčí část této trasy. Podrobné informace o tratích najdete v tomto odkaze.

Provoz na nám. Míru bude omezen prakticky po celý den (6:00 – cca 16:00), náměstí ale zůstane po celou dobu průjezdné (od ul. Lužickosrbská na Radniční). Provoz v ostatních ulicích bude omezen jen po dobu konání vlastního závodu. Závody dětí budou probíhat od 10:00 do cca 10:45. Hlavní závod bude probíhat 12:00 do 13:30 hod.

Na nám. Míru bude omezeno parkování již od soboty 11. září 2021 večer, v ostatních výše uvedených ulicích bude parkování omezeno až v den konání závodu. Provoz ostatních parkovišť v bezprostředním okolí trasy závodu bude zachován (na vybraných parkovištích může být přístup řízen městskou policií, státní policií, nebo pořadateli závodu).

Omezené parkování se týká zejména ulic:

  • nám. Míru
  • Kladská
  • Okružní
  • 17. listopadu
  • Terezínská
  • Kozinova


Předem děkujeme za vstřícnost a respektování krátkodobé úpravy dopravní situace. Zároveň Vás zveme k fandění závodníkům, nebo k účasti na doprovodném programu.

Pokud máte nějaký dotaz, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu sumperun@gmail.com, nebo na telefonu 583 388 609.

Podrobné informace o závodu najdete na www.sumperun.cz. Aktuální informace můžete sledovat také na www.facebook.com/sumperun.