Aktuality

Registrace na třetího ŠumpeRUNa běží

Třetí ročník běžeckého závodu pro širokou veřejnost historickým centrem města s názvem ŠumpeRUN, který se uskuteční v neděli 12. září 2021, zahájil registrace. Pořadatelé je spustili 1. května 2021 prostřednictvím internetových stránek www.sumperun.cz. Trať dlouhou 3,33 km si závodníci opět zaběhnou třikrát a zdolají tak celkem 10 km. Součástí budou i štafetové závody tříčlenných týmů a závody dětí. První červnový týden navíc proběhne virtuální podoba závodu.

Po zkušenostech z minulých dvou ročníků se pořadatelé ze Šumperského běžeckého spolku a městského úřadu rozhodli navýšit kapacitu startovního pole na 400 závodníků, počet štafet zůstává na 50. “Výše startovného zůstává stejná jako v předchozím roce, tedy 350 Kč za jednotlivce a 700 Kč za štafetu,” říkají pořadatelé. Účast v závodech dětí bude opět zdarma. “Součástí startovného bude celá paleta služeb, jako měření času čipovou technologií, občerstvení, fotografie a také naditá startovní taška,” dodávají s úsměvem pořadatelé. 

V rámci registrace je opět možné objednat si funkční tričko v originálním designu závodu ŠumpeRUN. Děti se předem do závodů dětí neregistrují, vše proběhne na místě v den závodu. V případě, že by se kvůli případnému zhoršení epidemiologické situace závod konat nemohl, bude zaplacené startovné všem vráceno.

První červnový týden proběhne stejně jako vloni virtuální verze závodu ŠumpeRUN. Půjde opět o co nejrychlejší zaběhnutí tříkolového, nebo jednokolového závodu v jakýkoliv čas od pondělí 31. do neděle 6. června 2021.  “Pravidla a jednoduché podmínky účasti najdou zájemci na našich internetových stránkách,” říkají pořadatelé.  

Událost na Facebooku.