Aktuality

ŠumpeRUN hlásí vyprodáno, ale...

První ročník běžeckého závodu historickým centrem města Šumperka “ŠumpeRUN” se těší velké přízni. 1. února byly spuštěny registrace a do týdne byla kapacita dvě stě padesáti účastníků v hlavním závodě naplněna. Pořadatelé nově zvažují navýšení míst. Stále jsou pak otevřené registrace do dětských závodů.


V současné chvíli je kapacita závodu naplněná, ale občas propadají nezaplacené registrace a několik jednotek volných míst je stále k dispozici,” říká Bohuslav Vondruška, jenž koordinuje organizaci závodu. Pořadatelé jsou příjemně zaskočeni obrovským zájmem a vzhledem k tomu, že poptávka je stále vysoká, s největší pravděpodobností se bude kapacita závodu navyšovat. “Musíme to pečlivě zvážit, aby neutrpěla bezpečnost a pohodlí závodníků. Doporučujeme sledovat internetové stránky www.sumperun.cz a také www.facebook.com/sumperun, kde se zájemci dozví aktuální informace,” dodává Vondruška.


Závod se poběží první červnovou neděli, celé zázemí závodu včetně startu a cíle bude umístěno  u radnice na náměstí Míru. Závod bude dlouhý 10 km a poběží se na tři kola, každé bude měřit cca 3,33 km. Předcházet mu budou závody pro děti od nejmenších po největší. “Připravujeme také několik proběhnutí trasy s komentářem pořadatelů, aby si mohli zájemci trať vyzkoušet a dobře se na závod připravit. Tempo vždy přizpůsobíme aktuálním podmínkám a účastníkům. Termíny budeme zveřejňovat na Facebooku,” uzavírá Vondruška.


S pořádáním závodu budou v den konání spojená i určitá dopravní omezení, zejména v oblasti historického centra a pěších zón. Trasa hlavního závodu povede: nám. Míru – Starobranská – Gen. Svobody – Hlavní třída – Fialova – Sady 1. máje – Hlavní třída – Terezínská – Jiráskovy sady – Kozinova – Gen. Svobody – Langrova – Ztracená – Okružní – park pod SZŠ – Radniční – Kladská – nám. Míru. Předem děkujeme všem Šumperanům za vstřícnost a trpělivost. Všichni jsou srdečně zváni na doprovodný program a vytvořit závodníkům nezapomenutelnou atmosféru.