Aktuality

ŠumpeRUN proběhne Bránou Jeseníků

Město Šumperk společně s Tělovýchovnou jednotou Šumperk připravuje na neděli 2. června 2019 první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost s názvem “ŠumpeRUN”. Součástí závodu, jehož start i cíl budou na náměstí Míru u radnice, budou vložené závody pro děti a bohatý doprovodný program.

Šumperská radnice se rozhodla zorganizovat běžecký závod v historickém centru města. “S nápadem uspořádat běžecký závod přišel Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice a rovnou se chopil organizace spolu s Janem Kosteckým z TJ Šumperk” říká starosta města Šumperka Tomáš Spurný a dodává, že organizační tým poté doplnil Michal Kleštinec.

“Na podzim roku 2018 jsme rozjeli přípravy, které jsou poměrně náročné už jen proto, že se jedná o vůbec první ročník této akce. Museli jsme najít vhodnou trasu, začít vyřizovat všechna potřebná povolení a oslovovat případné sponzory,” říká Bohuslav Vondruška. Poměrně těžké bylo najít vhodný název. Pořadatelé nakonec vymysleli “ŠumpeRUN”. “Hledali jsme název, který bude alespoň trochu originální, bude odkazovat na město a zároveň nebude příliš dlouhý. Nejlepším nápadem byl ŠumpeRUN, jenž foneticky odkazuje na obyvatele Šumperka,” dodává Vondruška.

Autorem grafického návrhu logotypu je Lukáš Taneček z Hradce Králové, jenž před sedmi lety vytvořil jednotný vizuální styl města. “Zadání znělo, aby logotyp vycházel z korporátního stylu města a vyjadřoval dynamiku běhu. Myslím, že grafik naše očekávání naplnil. Symbol běžce je navíc poskládán z křivek stylizovaného písmene M původního šumperského logotypu,” vysvětluje Vondruška.

Závod se poběží první červnovou neděli, celé zázemí závodu včetně startu a cíle bude umístěno u radnice na náměstí Míru. Závod bude dlouhý 10 km a poběží se na tři kola, každé bude měřit cca 3,33 km. Předcházet mu budou závody pro děti od nejmenších po největší. “Podrobné propozice běhu najdou zájemci na www.sumperun.cz. Registrace pak bude spuštěna 1. února 2019. Aktuální informace můžete sledovat také na www.facebook.com/sumperun,“ uzavírá Vondruška.

S pořádáním závodu budou v den konání spojená i určitá dopravní omezení, zejména v oblasti historického centra a pěších zón. Předem děkujeme všem Šumperanům za vstřícnost a trpělivost.